Kartalkaya Kayak Merkezi

Türkiye'nin en gözde kayak ve snow board merkezlerinden biri olan Kartalkaya'ya yılın ilk karının düşmesiyle konuklarına merhaba dedi. Kartalkaya, Köroğlu Dağları'nın üzerinde yükselen popüler kayak merkezlerinden biridir. Kartalkaya'da her türlü zorluk derecesine uygun 32 pist ve 19 lift bulunmaktadır. Kar kalınlığının 3 mt. civarlarına çıktığı dönemlerde sezonun en yoğun dönemleri Aralık ve Mart ayları arasıdır.

 

Kartalkaya otelleri arasında Kartalkaya Golden Key Lodge, Kaya Palazzo Ski Mountain Resort, Dorukkaya Ski Mountain Resort, Grand Kartal Hotel göze çarpmakta ayrıca bölgenin irili ufaklı diğer otelleride konaklama yapmak için misafirlerini beklemektedirler.

 

 

Özellikle hafta sonu Ankara ve İstanbul'dan çok sayıda misafirin geldiği Kartalkaya sadece bir kayak merkezi olarak değil ayrıca tabiat güzellikleri ile de ön plana çıkmaktadır. Kartalkaya kayak merkezi yolu üzerinde toplam 14 yayladan oluşan Sarıalan Yayalası ve Saraycık Gölü en çok ziyaretedilen yerler arasındadır. Bölge ayrıca yayla ve doğa yürüyüşleri ve piknik alanları için oldukça müsaittir. Tabi konu kayak ve kış olmasından dolayı piknik alanlarında ve restoranlarda sucuk ekmek yemek vazgeçilmez bir alışkanlıktır.