Seyahatsever yorumu kuralları
Üyeler burada yayınlanan yorumları kişisel ve oldukça öznel görüşler olarak algılamalıdır. İfade edilen görüşler üyelere ait olup Otel Yorum'a ait değildir. Yorumcular tarafından ifade edilen görüşleri veya yönetim yanıtlarını desteklemiyoruz ya da bu sitede kayıtlı olan veya hakkında yorum yapılan kurumlarla bir ortaklığımız bulunmuyor. Otel Yorum, bir yorumu veya yönetim yanıtını herhangi bir nedenle kaldırma hakkını saklı tutar.

 

Tüm seyahatsever yorumları Otel Yorum kurallarına uygun olmalıdır. Şu şartlara uygun olmayan hiçbir yorumu yayınlamayacağız:

 

Aile için uygun olmalıdır
Küfür, tehdit, önyargılı yorum, nefret içerikli söylem veya diğer aileye uygun olmayan içerik içermemelidir. Şiddet içerikli suç eylemlerinin görüntülü bildirimlerini veya uyuşturucuyla ilgili eylemlerin paylaşımını içermemelidir. Ölümle ilgili bildirimler kişisel bazda değerlendirilecektir.

 

Eşsiz ve bağımsız olmalıdır
Verilen her konu için kişi başına bir yoruma izin veriyoruz. Aynı kişi tarafından aynı konu üzerine tekrarlı olarak yorum yapılmamalıdır, diğer yorum yapanlarla ilgili hiçbir soru içermemelidir veya diğer yorumlarla, yorum yapanlarla veya yönetim yanıtlarıyla ilgili yorumlar içermemelidir.
Not: Bir yorumu güncellemek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin, önceki yorumunuzu kaldırırız ve ne zaman yeni bir yorum gönderebileceğinizi size bildiririz.

 

Orijinal olmalıdır
Diğer seyahat yorumu yapılan siteler de dahil diğer kaynaklardan alıntılanmış materyaller, başka yerde yayınlanmış materyaller içermemelidir.

 

Bir seyahatseverin bakış açısına özel olarak yazılmalıdır
Yorumlar deneyimi yaşayan kişi tarafından birinci ağızdan yapılmalıdır. Konuk gibi davranılarak işletme sahipleri veya yönetimi tarafından hiçbir yorum yazılmamalıdır. Sitemizde kayıtlı olan bir kurumun şu anki veya geçmişteki çalışanları veya kurumun çalışanlarıyla başka şekilde bağlantısı bulunan ya da çalışanlarıyla akrabalığı bulunan hiçbir kişi tarafından yorum yazılmamalıdır. Başkalarından duyulan hikayeler ikinci ağızdan yazılmamalıdır. Dedikodu, diğer kaynaklardan alıntılar veya başka kişilerin bilirdiği görüşler/deneyimler dahil olmak üzere hiçbir söylentiye yer verilmemelidir, sadece bağımsız seyahatseverlerin görüşleri ve/veya müşteri hizmetleriyle ilgili deneyimlerine yer verilmelidir. Not: Söylentinin tanımı başkalarından edinilen veya duyulan doğrulanmamış bilgi olarak yapılmaktadır.

İşletme sahiplerinin teşvik etmesiyle yazılan yorumlara izin vermiyoruz. İndirim istemeyi (şu anki veya gelecek konaklamalar için), oda tipi yükseltmeyi veya bir yoruma karşılık olarak herhangi bir diğer özel ilgiyi talep etmeye açıkça izin verilmemektedir. Yorumlara karşılık rüşvet verdiği tespit edilen herhangi bir işletmeyle ilgili gerekenler yapılacaktır.

 

Diğer seyahatseverleri ilgilendirmelidir
Kişisel hakaret veya tanımlama yapılmamalıdır, iftira kampanyaları yapılmamalıdır ve turistlerle ilgili olmayan veya onlara yardımcı olmayan hiçbir içerik girilmemelidir. Bir yıldan daha önce yapılan seyahatlerle ilgili yorum yapılmamalıdır. Biz genel politik, etnik ya da dini görüşlerin yer aldığı bir forum değiliz. Doğrudan işletme temsilcilerine yöneltilmiş soruları veya yorumları ya da doğrudan Otel Yorum çalışanlarına veya diğer Otel Yorum üyelerine yöneltilmiş soruları/yorumları yayınlamıyoruz.

 

Uygun bir işletme için gönderilmiş olmalıdır
Yorum, kayıt kriterlerimizi uygun olan bir yer veya işletme ile ilgili olmalıdır. Otel Yorum, bu işletmeler dahil olmakla birlikte bunlarla sınırlı olmayan özel devremülkler, bazı tur şirketleri ve seyahat acenteleri gibi belirli tipteki bazı işletmeleri şu anda listelemiyor. Otel Yorum kayıtları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için kayıt gereksinimleri sayfamızı okuyun.

 

Ticari amaç gütmemelidir
Hiçbir ticari e-posta adresi veya iletişim bilgisi içermemelidir. Hiçbir türde tanıtım materyali içermemelidir. Herhangi bir URL'yi herhangi bir nedenle reddetme hakkını saklı tutuyoruz.

 

13 yaşından büyük bir Otel Yorum üyesi tarafından yazılmış olmalıdır

 

Standart e-posta etiketleri ile yazılmalıdır
(TÜMÜ BÜYÜK HARF olmamalıdır, HTML etiketleri, geniş tipografik semboller içermemelidir. Lütfen listeleri de kapsayan çoğu metin ve paragraf formatlamalarının seyahatsever yorumlarında görünmeyeceğine dikkat ediniz.)

 

Geçerli bir e-posta adresi girilerek gönderilmiş olmalıdır
Lütfen sahte e-posta adresi girmeyin. Üyelik sırasında cep telefonu aktivasyonu istemekteyiz cep telefon numaranızın doğruluğuna dikkat ediniz. Yanıtınızla ilgili bir sorunla karşılaştığımızda sizinle iletişime geçmeye ihtiyaç duyabiliriz. Otel Yorum gizliliğinize önem verir, lütfen gizlilik politikamızı okuyun.